به گزارش سایت مسجد صاحب الزمان(عج) عصمت آباد، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسین زارع یکی از روحانیون روستای عصمت آباددر سخنانی به ویژگی های پیامبر بخصوص اخلاق ایشان اشاره کرد و افزود : پیامبر اکرم (ص) دارای خلقی عطیم و بزرگ است که در قرآن و احادیث نیز ذکر شده است.
این مبلغ دینی اضافه کرد: پیامبراسلام (ص) در قرآن به عنوان الگو واسوه حسنه معرفی شده و لازم است کهه شخصیت ایشان بیشتر در جامعه مطرح شود و مسئولان در برخورد با مردم از این بزرگوار درس بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: زیارت پیامبر اعظم (ص) یک سنت پسندیده است اما نباید فقط به نفس زیارت اکتفا کنیمم بلکه زیارت یعنی درک حضور پیامبر و دیدار یک مقام بسیار قوی که قدرت و علم دارد.
رضوی با بیان اینکه پیامبر اعظم (ص) الگویی به منظور معرفی ارزش ها و فضایل اخلاقی است گفت: رسولل گرامی اسلام ، آیینی را به مردم هدیه دادند که سرلوحه آن اخلاق مداری است.
این روحانی وحدت و الفت مسلمانان را یکی از رموز پیروزی پیامبر (ص) بر دشمنان خواند و افزود: وحدت جامعهه اسلامی از برکات وجودی پیامبر گرامی اسلام بود و مشکلات جامعه به خاطر دوری از سبک زندگی پیامبر (ص) است .
در پایان زیارت پیامبر که از راه دور توسط مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شهرستان قرائت شد حاضران بهه عزاداری پرداختند.
روستای عصمت آباد  در ۲۲کیلومتری شهرستان مهریز -یزد واقع است.